Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Putin urobil zmeny, Šojgu má novú funkciu a ruským ministrom obrany je Belousov

 Webnoviny  13. máj 2024  99  
Putin urobil zmeny, Šojgu má novú funkciu a ruským ministrom obrany je Belousov

13.5.2024 (SITA.sk) - Vladimir Putin v nedeľu nahradil Sergeja Šojgua na poste ministra obrany. Udialo sa tak v rámci zmien vo vládnom kabinete, ktoré sa dejú v čase, keď Putin začína svoje piate funkčné obdobie v pozícii prezidenta Ruska.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePutin v nedeľu podpísal dekrét o vymenovaní Šojgua za tajomníka Bezpečnostnej rady Ruska, uviedol Kremeľ. Menovanie bolo oznámené krátko po tom, ako Putin navrhol Andreja Belousova, aby sa stal ministrom obrany namiesto Šojgua.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Oznámenie o novej funkcii Šojgu prišlo v čase, keď úrady hlásili 13 mŕtvych a ďalších 20 zranených v ruskom pohraničnom meste Belgorod, kde sa 10-poschodový bytový dom čiastočne zrútil po údajnom ukrajinskom ostreľovaní. Ukrajina incident nekomentovala.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Putin urobil zmeny, Šojgu má novú funkciu a ruským ministrom obrany je Belousov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.