Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27 °C
Mimoriadne správy

Putin tvrdí, že nevidí hrozbu voči Rusku, ktorá by si vyžadovala použitie jadrových zbraní

 Webnoviny   7. jún 2024  96  
Putin tvrdí, že nevidí hrozbu voči Rusku, ktorá by si vyžadovala použitie jadrových zbraní

7.6.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin nevidí žiadnu hrozbu pre ruskú suverenitu, ktorá by si vyžadovala použitie jadrových zbraní. Na ekonomickom fóre v Petrohrade povedal, že použitie jadrových zbraní je možné len v „mimoriadnych prípadoch“ a nemyslí si, že „takýto prípad nastal“.

Zopakoval tiež varovanie spred niekoľkých dní, že Moskva si vyhradzuje právo vyzbrojiť protivníkov Západu v reakcii na to, že niektorí spojenci v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) umožňujú Ukrajine použiť ich zbrane na útoky na ciele v Rusku.

„Ak dodávajú (zbrane) do bojovej zóny a vyzývajú na použitie týchto zbraní proti nášmu územiu, prečo nemáme právo urobiť to isté?" spýtal sa Putin.

„Ale tiež nie som pripravený povedať, že to urobíme zajtra,“ dodal a naznačil, že by to mohlo ovplyvniť globálnu stabilitu. Nešpecifikoval však, aké zbrane by mohlo Rusko poslať.

Viac k témam: globálna bezpečnosť, Jadrové zbrane
Zdroj: SITA.sk - Putin tvrdí, že nevidí hrozbu voči Rusku, ktorá by si vyžadovala použitie jadrových zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.