Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Muža s rusko-ukrajinským občianstvom obvinili vo Francúzsku z terorizmu, mal plánovať bombový útok

 Webnoviny   7. jún 2024  98  
Muža s rusko-ukrajinským občianstvom obvinili vo Francúzsku z terorizmu, mal plánovať bombový útok

7.6.2024 (SITA.sk) - Francúzske úrady v piatok predbežne obvinili z terorizmu muža s rusko-ukrajinským občianstvom, ktorého v pondelok zatkli severne od Paríža pre podozrenie z plánovania bombového útoku.

Protiteroristická prokuratúra vo vyhlásení uviedla, že vyšetrovatelia pátrajú po možných komplicoch.

Explózia v hotelovej izbe


Dvadsaťšesťročného muža zadržali po tom, ako utrpel vážne popáleniny, keď v jeho hotelovej izbe explodovalo výbušné zariadenie. Po ošetrení ho vypočula francúzska spravodajská služba.

Podľa vyhlásenia prokuratúry sa v piatok muž postavil pred súd, ktorý voči nemu vzniesol predbežné obvinenia z členstva v teroristickej skupine plánujúcej zločiny a z držby výbušného materiálu zameranej na prípravu útoku v súvislosti s teroristickou skupinou.

Slúžil v ruskej armáde


Muž, ktorého neidentifikovali, prišiel do Francúzska niekoľko dní pred jeho zatknutím. Francúzske médiá informovali, že sa narodil na Donbase, ktorý okupuje Rusko, a slúžil v ruskej armáde.

Nie je jasné, či jeho plán súvisí s vojnou na Ukrajine. Vzťahy medzi Ruskom a Francúzskom sú v dôsledku vojny čoraz napätejšie.

Viac k témam: Terorizmus
Zdroj: SITA.sk - Muža s rusko-ukrajinským občianstvom obvinili vo Francúzsku z terorizmu, mal plánovať bombový útok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.