Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Putin tvrdí, že 95 percent ruských jadrových síl bolo modernizovaných. Majú aj nové bombardéry

 Webnoviny  23. február 2024  144  
Putin tvrdí, že 95 percent ruských jadrových síl bolo modernizovaných. Majú aj nové bombardéry

23.2.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v piatok povedal, že 95 % ruských strategických jadrových síl bolo modernizovaných a že letectvo práve prevzalo štyri nové nadzvukové jadrové bombardéry.

Ako referuje britský web The Guardian, Putin to uviedol vo vyhlásení zverejnenom pri príležitosti každoročného ruského Dňa obrancov vlasti, ktorý oslavuje armádu. Udialo sa tak zároveň deň po tom, ako letel na modernizovanom strategickom bombardéri Tu-160M s jadrovým pohonom.

„Dnes už podiel moderných zbraní a vybavenia v strategických jadrových silách dosiahol 95 percent,“ povedal Putin. Dodal, že námorná zložka „jadrovej triády“ - ruské strategické pozemné, námorné a vzdušné jadrové kapacity - je „takmer na 100 percentách“.

Viac k témam: Ruská armáda, ruské bombardéry, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Putin tvrdí, že 95 percent ruských jadrových síl bolo modernizovaných. Majú aj nové bombardéry © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.