Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Putin stratil všetky zábrany. Na Ukrajinu chce posielať vrahov, násilníkov či drogových dílerov

 Webnoviny   5. november 2022  48
Putin stratil všetky zábrany. Na Ukrajinu chce posielať vrahov, násilníkov či drogových dílerov

5.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin podpísal zákon, ktorý umožňuje povolávať do armády občanov odsúdených za rôzne závažné trestné činy. Referuje o tom spravodajský web CNN. Do vojenskej služby tak podľa uvedeného zákona môžu byť povolaní Rusi odsúdení za vraždy, lúpeže, krádeže, obchodovanie s drogami a iné závažné trestné činy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Jedinou skupinou zločincov vyňatých zo zákona sú tí, ktorí sa dopustili sexuálnych trestných činov proti maloletým, vlastizrady, špionáže alebo terorizmu. Vylúčení sú aj odsúdení za pokus o úkladnú vraždu vládneho činiteľa, únos lietadla, extrémistickú činnosť a nelegálne nakladanie s jadrovými materiálmi a rádioaktívnymi látkami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: Mobilizácia, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin stratil všetky zábrany. Na Ukrajinu chce posielať vrahov, násilníkov či drogových dílerov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.