Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Putin sledoval manévre strategických jadrových síl, odpálili aj balistickú strelu Jars

 Webnoviny  26. október 2022  41
Putin sledoval manévre strategických jadrových síl, odpálili aj balistickú strelu Jars

26.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v stredu sledoval cvičenia ruských strategických jadrových síl zahŕňajúcich niekoľko cvičných odpálení balistických a riadených striel, ktoré mali dokázať silu krajiny v čase vysokého napätia pre jej agresiu na Ukrajine.

Odveta za jadrový útok


Ruský minister obrany Sergej Šojgu informoval Putina, že cieľom manévrov bolo simulovať „masívny jadrový útok" Ruska ako odvetu za jadrový útok naň.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePočas stredajších cvičení ruské sily odpálili z odpaliska v Plesecku medzikontinentálnu balistickú strelu Jars, z ponorky v Barentsovom mori strelu Sineva a strategické bombardéry Tu-95 odpálili strely s plochou dráhou letu na cvičné ciele.

Putinove varovania


Kremeľ vo vyhlásení uviedol, že všetky úlohy stanovené pre cvičenia boli splnené a všetky rakety, ktoré boli testované, dosiahli svoje určené ciele.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Americká administratíva v utorok povedala, že Rusko oznámilo svoj zámer uskutočniť rutinné cvičenia týkajúce sa svojich jadrových kapacít. Pentagon a ministerstvo zahraničných vecí USA uviedli, že Rusko dodržalo podmienky poslednej dohody medzi USA a Ruskom o kontrole zbrojenia, keď informovalo Washington o nadchádzajúcich testoch.

Manévre sa uskutočnili po Putinových varovaniach, že je pripravený využiť „všetky dostupné prostriedky" na odradenie útokov na ruské územie, čím zjavne odkazoval na jadrový arzenál.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin sledoval manévre strategických jadrových síl, odpálili aj balistickú strelu Jars © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.