Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Putin sa snaží použiť zimu ako vojnovú zbraň proti Ukrajine, varuje Stoltenberg

 Webnoviny  28. november 2022  46
Putin sa snaží použiť zimu ako vojnovú zbraň proti Ukrajine, varuje Stoltenberg

28.11.2022 (Webnoviny.sk) - Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg upozornil, že Rusko pravdepodobne bude pokračovať v útokoch proti ukrajinskej energetickej sieti, plynárenskej infraštruktúre a základným službám.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTakéto konanie na začiatku zimy ukazuje, že prezident sa teraz snaží použiť zimu ako vojnovú zbraň proti Ukrajine," povedal Stoltenberg novinárom v Bukurešti pred dvojdňovým zasadaním ministrov zahraničných vecí NATO. Informuje o tom web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľňajšom večerom príhovore Ukrajincov tiež upozornil, aby sa pripravili na sériu nových ruských raketových útokov. „Máme vedomosti, že teroristi pripravujú nové údery. Vieme to určite. A nanešťastie, kým budú mať rakety, neprestanú s tým," povedal.

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská inváza, vojna na Ukrajine
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin sa snaží použiť zimu ako vojnovú zbraň proti Ukrajine, varuje Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.