Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Putin sa podľa Zelenského USA bojí a Kyjev nebombarduje, ak sú tam americkí predstavitelia
Webnoviny 16. júl 2025 417
16.7.2025 (SITA.sk) - Vladimír Putin sa USA bojí, vždy keď na Ukrajinu príde nejaký americký predstaviteľ, ruské rakety prestanú útočiť na Kyjev, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Putin zámerne bombarduje civilistov, ale keď sú tu Američania, tak to nerobí," cituje z rozhovoru Zelenského pre Newsmax český portál Novinky.
Od pondelka je na Ukrajine splnomocnenec amerického prezidenta Donalda Trumpa Keith Kellogg. Hneď po jeho príchode prestali rozsiahle ruské útoky na Kyjev. „Ľudia o tom už aj vtipkujú, že by sme mali generálovi Kelloggovi dať ukrajinské občianstvo a nechať ho tu a že by nás Američania mali navštevovať častejšie," povedal v rozhovore Zelenskyj.
„Prezident Trump dal Putinovi šancu vojnu ukončiť. Vážne chcem veriť, že mu dal príležitosť. A vážne chcem veriť, že ak z toho Putin nevyvodí závery, prezident Trump na neho skutočne uvalí silné sankcie, ktoré nebude možné obísť," vyhlásil Zelenskyj. „Prezident Biden nebol schopný túto vojnu ukončiť. Mám dôveru, že prezident Trump to dokáže. To si myslím, že to bude ten hlavný rozdiel," uzavrel Zelenskyj.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Putin sa podľa Zelenského USA bojí a Kyjev nebombarduje, ak sú tam americkí predstavitelia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO