Pondelok, 25. september 2023
Polojasno  19 °C
Mimoriadne správy

Putin sa poďakoval wagnerovcom, ktorí urobili „správne“ rozhodnutie, a dal im na výber z troch možností

 Webnoviny  27. jún 2023  93  
Putin sa poďakoval wagnerovcom, ktorí urobili „správne“ rozhodnutie, a dal im na výber z troch možností

27.6.2023 (SITA.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin sa v pondelok večer v príhovore k národu poďakoval bojovníkom žoldnierskej Wagnerovej skupiny, ktorí urobili „správne rozhodnutie" a zastavili svoj pohyb.

„Ďakujem tým vojakom a veliteľom z Wagnerovej skupiny, ktorí urobili jediné správne rozhodnutie, nešli do bratovražedného krviprelievania, zastavili sa na poslednej línii," povedal Putin. Informuje o tom web cnn.com.

Putin ďalej uviedol, že títo bojovníci budú mať „možnosť pokračovať v službe Rusku uzatvorením kontraktu s ministerstvom obrany alebo inými bezpečnostnými úradmi alebo sa môžu vrátiť k svojim rodinám a priateľom. Kto chce, môže ísť do Bieloruska." Počas prejavu Putin nespomenul meno lídra Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina.

Ruský prezident v pondelkovom večernom prejave vyhlásil, že „ozbrojená vzbura by bola aj tak potlačená". „Občianska solidarita ukázala, že akékoľvek vydieranie a pokusy organizovať domácu vzburu sa skončia porážkou," dodal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, šéf wagnerovej skupiny, vojenská invázia, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Putin sa poďakoval wagnerovcom, ktorí urobili „správne“ rozhodnutie, a dal im na výber z troch možností © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.