Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Putin rád používa symbolické dátumy, na prejave by mohol ohlásiť aj novú vlnu mobilizácie

 Webnoviny  18. január 2023  152  
Putin rád používa symbolické dátumy, na prejave by mohol ohlásiť aj novú vlnu mobilizácie

18.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin by podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) mohol v stredu využiť prejav k 80. výročiu ukončenia blokády Leningradu počas druhej svetovej vojny na ohlásenie novej vlny mobilizácie. Hovorca Putina Dmitrij Peskov uviedol, že ruský líder bude mať prejav 18. januára.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Putin rád používa symbolické dátumy na prejavy k obyvateľom Ruska a časť ruských blogerov podporujúcich vojnu poznamenala, že využije túto príležitosť na vyhlásenie mobilizácie alebo vojny proti Ukrajine," konštatoval ISW.

Ukrajinská vojenská spravodajská služba sa nedávno vyjadrila, že Rusko pre vojnu na Ukrajine plánuje v novej vlne zmobilizovať 500-tisíc odvedencov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Prejav, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin rád používa symbolické dátumy, na prejave by mohol ohlásiť aj novú vlnu mobilizácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.