Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Putin priznal chýbajúcu presnú muníciu, ale vyzdvihol zlepšenú kvalitu ruských zbraní

 Webnoviny  13. jún 2023  94  
Putin priznal chýbajúcu presnú muníciu, ale vyzdvihol zlepšenú kvalitu ruských zbraní

13.6.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v utorok povedal, že hoci sa kvalita ruských zbraní zlepšuje, krajine chýba dostatočné množstvo vysoko presnej munície a bezpilotných lietadiel. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Samozrejme, v priebehu špeciálnej vojenskej operácie sa ukázalo, že veľa vecí chýba - presne navádzaná munícia, komunikačné vybavenie, lietadlá, bezpilotné lietadlá a tak ďalej... Máme ich, ale, žiaľ, kvantitatívne ich nemáme dosť,“ povedal Putin v utorok na stretnutí s vojnovými korešpondentmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Putin ďalej povedal, že ruský obranný priemysel zažíva progres, no na druhej strane skonštatoval, že na vedenie modernej vojny sú potrebné moderné tanky. „Keby nebolo špeciálnej vojenskej operácie, pravdepodobne by sme nikdy nepochopili, ako vyladiť náš obranný priemysel tak, aby naša armáda bola najlepšia na svete, ale dokážeme to,“ povedal šéf Kremľa.

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Putin priznal chýbajúcu presnú muníciu, ale vyzdvihol zlepšenú kvalitu ruských zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.