Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Putin pravdepodobne odmietne stretnutie so Zelenským pre obvinenia z genocídy na Ukrajine

 Webnoviny   5. apríl 2022  132
Putin pravdepodobne odmietne stretnutie so Zelenským pre obvinenia z genocídy na Ukrajine

5.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril pochybnosti nad možným stretnutím s ruským prezidentom Vladimirom Putinom po tom, ako obvinil Rusko z genocídy. V ukrajinskej televízii v utorok povedal, že by sa mohlo stať, že sa rokovania neuskutočnia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Podľa neho by bolo pochopiteľné, keby s ním Putin odmietol diskutovať, keďže obvinil ruských vojakov z vojnových zločinov na Ukrajine. Stretnutie by sa mohlo uskutočniť, ak by Rusko „znieslo všetky tresty“ za páchanie genocídy, cituje Zelenského spravodajský portál CNN.

V pondelok Zelenskyj navštívil mesto Buča, odkiaľ sa cez víkend objavili šokujúce zábery mŕtvych civilistov v uliciach. Počas návštevy sa vyjadril, že bude „veľmi náročné rokovať“ s Ruskom, keď „vidíte, čo tu porobili“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Civilisti, Genocída, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin pravdepodobne odmietne stretnutie so Zelenským pre obvinenia z genocídy na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.