Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  22,3 °C
Mimoriadne správy

Putin podpísal dekrét umožňujúci konfiškáciu amerického majetku, cieľom je vykompenzovať zhabanie ruských aktív

 Webnoviny  23. máj 2024  155  
Putin podpísal dekrét umožňujúci konfiškáciu amerického majetku, cieľom je vykompenzovať zhabanie ruských aktív

23.5.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin podpísal dekrét, ktorý Moskve umožní konfiškáciu amerického majetku, aby sa vykompenzovalo akékoľvek zhabanie ruských aktív v USA.

Dekrét zverejnili na portáli ruskej vlády vo štvrtok v čase stretnutia najvyšších finančných predstaviteľov členských štátov organizácie G7, na ktorom k hlavným témam bude patriť otázka, ako naložiť s ruským majetkom zmrazeným v západných krajinách.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajina a mnohí jej podporovatelia vyzývajú na konfiškáciu zmrazeného ruského majetku v hodnote 260 miliárd dolárov. Tento majetok západné štáty zmrazili po tom, ako Moskva vo februári 2022 odštartovala rozsiahlu inváziu na Ukrajinu.

Európski predstavitelia s tým však nesúhlasia a odvolávajú sa na obavy o právnu a finančnú stabilitu. Predpokladá sa, že USA ruské aktíva neskonfiškujú bez súhlasu ostatných členov G7 a Európskej únie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská invázia, Ruská vláda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zahraničie, zmrazené aktíva
Zdroj: SITA.sk - Putin podpísal dekrét umožňujúci konfiškáciu amerického majetku, cieľom je vykompenzovať zhabanie ruských aktív © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.