Utorok, 22. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Putin počas prehliadky v Petrohrade prisľúbil námorníctvu desiatky nových lodí, chce demonštrovať jeho silu

 Webnoviny  26. júl 2020  201
Putin počas prehliadky v Petrohrade prisľúbil námorníctvu desiatky nových lodí, chce demonštrovať jeho silu

26.7.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin prisľúbil námorníctvu, že v tomto roku dostane 40 nových lodí a plavidiel. Vyjadril sa tak počas nedeľnej námornej prehliadky v Petrohrade.Prehliadka v Petrohrade a neďalekom Kronštadte sa konala pri príležitosti Dňa námorníctva. Zúčastnilo sa na nej 46 lodí a plavidiel a vyše štyritisíc vojakov. Jej cieľom bolo podľa Putina "demonštrovať rastúcu silu nášho námorníctva".

V tomto roku by mali podľa neho uviesť do služby 40 lodí a plavidiel rôznych tried. Ruské námorníctvo tiež bude podľa prezidenta vybavené hypersonickými zbraňami, ktoré posilnia jeho bojaschopnosť.

Kremeľ si stanovil modernizáciu armády za jednu zo svojich priorít v čase napätia so Západom po ruskej anexii Krymu v roku 2014.

Podobné námorné prehliadky sa pri príležitosti Dňa námorníctva konali aj v mestách Vladivostok a Petropavlovsk-Kamčatskij na ruskom Ďalekom východe, v Sevastopole na Kryme, v Severomorsku, Baltijsku, Kaspijsku a tiež prístavnom meste Tartus v Sýrii.

Viac k témam: námorníctvo, ruská loď, zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin počas prehliadky v Petrohrade prisľúbil námorníctvu desiatky nových lodí, chce demonštrovať jeho silu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.