Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  18 °C
Mimoriadne správy

Putin oznámil náhradu za Medvedeva, o novom premiérovi však rozhodnú poslanci

 Webnoviny  16. január 2020  51
Putin oznámil náhradu za Medvedeva, o novom premiérovi však rozhodnú poslanci

16.1.2020 (Webnoviny.sk) - Ruskí poslanci budú vo štvrtok hlasovať o menovaní nového premiéra. Stane sa tak deň po tom, čo prezident Vladimir Putin odštartoval nečakané zmeny vo svojom najužšom kruhu a na uvoľnenú premiérsku stoličku nominoval Michaila Mišustina.

Šéf Federálnej daňovej služby už dorazil do Štátnej dumy a stretol sa s poslancami. Očakáva sa, že dolná komora parlamentu jeho menovanie schváli.

Päťdesiattriročný Mišustin nahradí dlhoročného Putinovho spojenca Dmitrija Medvedeva, ktorý bol predsedom vlády posledných osem rokov. Medvedev rezignoval v stredu aj s celou vládou po tom, čo Putin navrhol výrazné zmeny v ústave, ktoré by ho mohli udržať pri moci aj po skončení jeho súčasného mandátu v roku 2024.

Viac k témam: rusky premiér, ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin oznámil náhradu za Medvedeva, o novom premiérovi však rozhodnú poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.