Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Putin láka cudzincov do boja na Ukrajine v radoch ruskej armády výmenou za jednoduchšie udelenie občianstva

 Webnoviny  15. máj 2023  93  
Putin láka cudzincov do boja na Ukrajine v radoch ruskej armády výmenou za jednoduchšie udelenie občianstva

15.5.2023 (SITA.sk) - Prezident Ruska Vladimir Putin v pondelok podľa webovej stránky ruskej vlády podpísal dekrét o zjednodušení procesu udelenia občianstva cudzím štátnym príslušníkom a ľuďom bez občianstva, ktorí budú bojovať v radoch ruskej armády na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruské občianstvo zjednodušenou cestou poskytnú tým, ktorí podpíšu zmluvu o službe v ruskej armáde na jeden rok. Nárok na občianstvo podľa dekrétu budú mať aj ich manželky, deti a rodičia.

Dekrét nadobudol okamžitú účinnosť. Informuje o tom portál Kyiv Independent. Rusko čelí ťažkostiam pri udržiavaní počtu vojakov, keďže sa snaží vyhnúť úplnej mobilizácii na svojom území.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Putin láka cudzincov do boja na Ukrajine v radoch ruskej armády výmenou za jednoduchšie udelenie občianstva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.