Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
- Francúzske úrady prepustili z väzby kapitána tankera z ruskej „tieňovej flotily“
- Európska únia pripravuje „mini-balíček“ sankcií voči Rusku. Kedy by ho mohla prijať?
- Amnesty International sa ohradila voči postupom gréckej polície. Omračujúce granáty páchajú vážne škody
Putin je pripravený rokovať so Zelenským, uviedol fínsky prezident. Šéfa Kremľa vyzval na okamžité zloženie zbraní
Webnoviny 11. marec 2022 676
11.3.2022 (Webnoviny.sk) - Fínsky prezident Sauli Niinistö v piatok telefonoval so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom o vojne na Ukrajine. Kancelária fínskeho prezidenta uviedla, že Putinovi v rozhovore povedal, že predtým hovoril s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a ten je pripravený viesť s ním priame rozhovory.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Niinistö zároveň vyzval na okamžité prímerie a evakuáciu civilistov. S Putinom sa tiež zhováral o bezpečnosti jadrových elektrární na Ukrajine.
Niinistö je jedným z mála západných lídrov, ktorí vedú pravidelný dialóg s Putinom.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Evakuácia, humanitárne koridory, Prímerie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin je pripravený rokovať so Zelenským, uviedol fínsky prezident. Šéfa Kremľa vyzval na okamžité zloženie zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico hrozí odvolávaním Dubéciho, stíhanie Gašpara v kauze Očistec označil za zmanipulované a nezákonné
AI vraj už čoskoro nahradí programátorov: V špičkovej slovenskej IT firme je to inak, vysokoškoláci sa však musia mať na pozore
Po páde motorky na ceste pri Margecanoch skončila spolujazdkyňa s vážnymi zraneniami v nemocnici