Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Putin hovorí o zlyhaní ukrajinskej protiofenzívy, podľa Lukašenka ani žiadna nebola

 Webnoviny  23. júl 2023  185  
Putin hovorí o zlyhaní ukrajinskej protiofenzívy, podľa Lukašenka ani žiadna nebola

23.7.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin v nedeľu vyhlásil, že protiofenzíva ukrajinskej armády „zlyhala“. Ako referuje web news.sky.com, udialo sa tak počas stretnutia so samozvaným bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom v Petrohrade.

Podľa ruských tlačových agentúr Lukašenko povedal: „Neexistuje žiadna protiofenzíva.“ Ruský vodca vraj odpovedal: „Existuje, ale zlyhala.“

Dlhé, tvrdé a krvavé operácie


Ukrajina začala svoju dlho očakávanú protiofenzívu minulý mesiac, no proti dobre „zakoreneným“ ruským silám, ktoré kontrolujú viac ako šestinu jej územia, dosiahla zatiaľ len malé úspechy. Americký generál Mark Milley povedal, že ukrajinské operácie majú „ďaleko od zlyhania“, ale budú dlhé, tvrdé a krvavé.

Obvinenie Poľska


Putin a Lukašenko sa stretli dva dni po tom, ako šéf Kremľa vzniesol sériu nepodložených obvinení voči Poľsku, pričom obvinil Varšavu z plánov „priamo zasiahnuť“ do vojny a „odtrhnúť si“ časti Ukrajiny pre seba, a tiež tvrdil, že Poľsko má ambície anektovať časti Bieloruska.

Viac o téme: Vojna na UkrajineLukašenko na stretnutí v Petrohade podľa agentúry AP povedal, že žoldnieri z Wagnerovej skupiny, ktorí vo štvrtok začali spoločné cvičenia s bieloruskou armádou, takmer mesiac po ich krátkej vzbure voči Moskve, chceli ísť na západ „na exkurziu do Varšavy a do Rzeszówa“ v Poľsku, ale Bielorusko im nedovolí presídliť sa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bieloruský diktátor, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Putin hovorí o zlyhaní ukrajinskej protiofenzívy, podľa Lukašenka ani žiadna nebola © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.