Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,2 °C
Mimoriadne správy

Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávky

 Webnoviny  21. apríl 2021  91
Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávky

21.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin sa v stredu prihovoril národu a pochválil reakciu krajiny na pandémiu koronavírusu. Rýchly vývoj troch vakcín proti ochoreniu COVID-19 podľa jeho slov vyzdvihuje technologický a priemyselný potenciál Ruska. Šéf Kremľa zároveň vyzval úrady, aby urýchlili tempo očkovania, ktoré je v porovnaní so Západom pomalšie.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína


Putin okrem iného vo svojom prejave uznal, že pandémia zhoršila demografické trendy v Rusku, a sľúbil opatrenia na podporu pôrodnosti a zvýšenia priemernej dĺžky života. Tiež navrhol nové stimuly na pomoc ekonomike zasiahnutej pandémiou a nové sociálne dávky.

Ruský prezident rečnil v čase rozsiahleho zásahu Kremľa proti opozičným protestom a rastúceho napätia so Západom. Spojenci uväzneného opozičného lídra Alexeja Navaľného vyzvali na stredu na protesty po celom Rusku, v čase keď sa dal na hladovku a zhoršuje sa mu zdravie.

Navaľného väzba a zhoršujúci sa zdravotný stav spôsobili medzinárodné pobúrenie a prispeli k napätiu medzi Moskvou a Západom, ktorých vzťahy sú už narušené pre zasahovanie do volieb, hackerské útoky či najnovšie masívne rozmiestnenie vojakov pri ukrajinskej hranici. Kremeľ odmietol obavy Západu zo zhromažďovania vojakov s tým, že si môže nasadzovať vojakov na svojom území, kedykoľvek považuje za potrebné.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.