Pondelok, 25. september 2023
Slnečno  19 °C
Mimoriadne správy

Putin chce usporiadať komunálne voľby v štyroch regiónoch, iniciatíva bola schválená FSB a ruským ministerstvom obrany

 Webnoviny   3. júl 2023  81  
Putin chce usporiadať komunálne voľby v štyroch regiónoch, iniciatíva bola schválená FSB a ruským ministerstvom obrany

3.7.2023 (SITA.sk) - Rusko chce v štyroch nelegálne anektovaných ukrajinských oblastiach usporiadať komunálne voľby. Ako referuje spravodajský web CNN, v pondelok to počas stretnutia s ruským vodcom Vladimirom Putinom uviedla šéfka ruskej ústrednej volebnej komisie Ella Pamfilovová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Termín týchto volieb je stanovený na 10. septembra. Ruskom dosadení gubernátori štyroch anektovaných regiónov, ktoré demokratický svet naďalej považuje za súčasť Ukrajiny, podľa Pamfilovovej predložili iniciatívu na usporiadanie miestnych volieb.

Dodala, že iniciatíva bola schválená po zvážení spolu s Federálnou bezpečnostnou službou (FSB) a ruským ministerstvom obrany.

„Lídri všetkých štyroch nových subjektov, Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, Zaporižžskej a Chersonskej oblasti, za nami prišli s iniciatívou, že sa objavila potreba usporiadať tieto voľby,“ povedala Pamfilovová, podľa ktorej sa v septembri v Rusku uskutoční ďalších 41 volieb na regionálnej úrovni.

Viac k témam: Komunálne voľby, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Putin chce usporiadať komunálne voľby v štyroch regiónoch, iniciatíva bola schválená FSB a ruským ministerstvom obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.