Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Putin chce pokračovať vo vojne na Ukrajine a vytvorí nárazníkovú zónu, vyhrážal sa aj zradcom

 Webnoviny  18. marec 2024  138  
Putin chce pokračovať vo vojne na Ukrajine a vytvorí nárazníkovú zónu, vyhrážal sa aj zradcom

18.3.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin po prezidentských voľbách sľúbil, že v novom funkčnom období bude pokračovať vo vojne proti Ukrajine a posilní ruské ozbrojené sily. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ruské štátne médiá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Putin povedal, že údajne vysoká účasť vo voľbách bola spôsobená „dramatickými udalosťami, ktoré krajina zažíva". „Sme nútení doslova brániť záujmy našich občanov so zbraňami v rukách," povedal cynicky v narážke na ozbrojenú agresiu proti Ukrajine.

V súvislosti s vojnou na Ukrajine povedal, že má v pláne vytvoriť na území Ukrajiny „nárazníkovú zónu". Tvrdil, že bude taká hlboká, že pre „prostriedky ničenia, predovšetkým vyrobené v zahraničí", bude ťažké sa cez to dostať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Šéf Kremľa sa tiež vyhrážal, že so „zradcami“ z protikremeľských dobrovoľníckych formácií bude zaobchádzať „ako keby boli vo vojnovej zóne".

Viac k témam: Prezidentské voľby v Rusku, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Putin chce pokračovať vo vojne na Ukrajine a vytvorí nárazníkovú zónu, vyhrážal sa aj zradcom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.