Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Putin a ďalší ruskí vojenskí komentátori utlmili svoj optimizmus v súvislosti s operáciami pri Avdijivke

 Webnoviny  16. október 2023  72  
Putin a ďalší ruskí vojenskí komentátori utlmili svoj optimizmus v súvislosti s operáciami pri Avdijivke

16.10.2023 (SITA.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin a ďalší ruskí vojenskí komentátori utlmili svoj optimizmus v súvislosti s operáciami pri meste Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePoukázal na to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Ruské sily, ktoré utrpeli vysoké straty a zastavili sa pri pokuse obkľúčiť Avdijivku, nedosiahli v nedeľu žiadne územné zisky, konštatoval inštitút. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Putin v rozhovore, ktorý odvysielala ruská štátna televízia, označil operáciu za „aktívnu obranu". Aj keď v rozhovore tvrdil, že ukrajinská protiofenzíva zlyhala, jeho formulácia poukazuje na posun v ruskej rétorike o útoku na Avdijivku. Namiesto „ofenzívy" sa operácia stala „aktívnou obranou".

Viac k témam: Avdijivka, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinská protiofenzíva, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Putin a ďalší ruskí vojenskí komentátori utlmili svoj optimizmus v súvislosti s operáciami pri Avdijivke © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.