Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -10,9 °C
Mimoriadne správy

Prvá ministerka Sturgeonová si počas pohrebu zložila rúško, za svoje konanie sa ospravedlnila

 Webnoviny  23. december 2020  51
Prvá ministerka Sturgeonová si počas pohrebu zložila rúško, za svoje konanie sa ospravedlnila

23.12.2020 (Webnoviny.sk) - Škótska líderka Nicola Sturgeonová sa ospravedlnila za porušenie protipandemických opatrení, keď si počas pohrebu zložila z tváre rúško.

Viac o téme: Koronavírus


Denník Scottish Sun publikoval fotografiu, na ktorej usvedčil prvú ministerku Škótska, ako sa v bare zhovárala s tromi ženami - síce dodržiavajúc spoločenské rozostupy, ale bez nasadených tvárových masiek.

Podľa opatrení platných v Škótsku musia ľudia v baroch a reštauráciách mať prekryté horné dýchacie cesty, pokiaľ nesedia pri svojom stole. Za porušenie týchto pravidiel hrozí pokuta 60 libier (asi 66 eur).

Sturgeonová sa v stredu ospravedlnila za "hlúpu chybu" s tým, že rúško si stiahla dole iba na malú chvíľu. "Každý deň rozprávam o dôležitosti rúšok, takže sa nebudem vyhovárať. Konala som nesprávne a je mi to ľúto," skonštatovala 50-ročná politička.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, ochranné rúško, pandemické opatrenia, pokuta za nenosenie rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - Prvá ministerka Sturgeonová si počas pohrebu zložila rúško, za svoje konanie sa ospravedlnila © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.