Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Protiputinovskí bojovníci vyzývajú ľudí v Belgorodskej a Kurskej oblasti, aby odišli z územia. Na evakuáciu môžu využiť humanitárny koridor.

 Webnoviny  15. marec 2024  174  
Protiputinovskí bojovníci vyzývajú ľudí v Belgorodskej a Kurskej oblasti, aby odišli z územia. Na evakuáciu môžu využiť humanitárny koridor.

15.3.2024 (SITA.sk) - Dobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska, Ruského dobrovoľníckeho zboru a Sibírskeho práporu v stredu vyzvali obyvateľov Belgorodskej a Kurskej oblasti, aby v piatok zostali v úkrytoch. Učinili tak prostredníctvom vyhlásenia na Telegrame.

Najlepším riešením v týchto dňoch by bolo odísť z územia Belgorodskej a Kurskej oblasti až do skončenia aktívnej fázy ohraničenej vojenskej operácie,“ uviedli protiputinovskí bojovníci.

Humanitárny koridor


Dodali, že v noci z 15. na 16. marca bude zabezpečený humanitárny koridor pre tých, ktorí „sa chcú evakuovať z vojnovej zóny“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOdporúčame každému, kto nemôže využiť humanitárny koridor a včas opustiť priestor ohraničenej vojenskej operácie, nájsť si spoľahlivé útočisko, zdržať sa prechádzok, vyhýbať sa davom ľudí a technike a pokiaľ je to možné, zostať doma alebo na bezpečných miestach. Pripomíname, že režim v Kremli pokračuje v praxi skrývania svojich jednotiek za civilistov ako za „ľudské štíty“, čo zvyšuje nebezpečenstvo pre civilistov v Belgorodskej a Kurskej oblasti. Dávajte na seba pozor a verte v naše spoločné víťazstvo,“ dodali protikremeľskí bojovníci.

Kremeľ mlčí


Podotkli, že po zatvorení humanitárneho koridoru „bude pokračovať likvidácia vojenských objektov v Belgorodskej a Kurskej oblasti až do úplného oslobodenia regiónov od vojsk kremeľského režimu“.

Kremeľ síce o protiputinovských bojovníkoch mlčí, zrejme aj pod vplyvom prezidentských volieb v Rusku, no obyvatelia spomenutých oblastí húfne odchádzajú do bezpečia. Počas noci zo štvrtka na piatok podľa vyhlásenia bojovníkov na Telegrame využilo humanitárny koridor viac ako 7 600 civilných vozidiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Légia sloboda Ruska, Prezidentské voľby v Rusku, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský dobrovoľnícky zbor
Zdroj: SITA.sk - Protiputinovskí bojovníci vyzývajú ľudí v Belgorodskej a Kurskej oblasti, aby odišli z územia. Na evakuáciu môžu využiť humanitárny koridor. © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.