Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Protikorupčný súd vyhovel ukrajinskému ministerstvu spravodlivosti, exprezidentovi Janukovyčovi skonfiškoval celý majetok

 Webnoviny  15. december 2022  34
Protikorupčný súd vyhovel ukrajinskému ministerstvu spravodlivosti, exprezidentovi Janukovyčovi skonfiškoval celý majetok

15.12.2022 (Webnoviny.sk) - Vyšší protikorupčný súd na Ukrajine vyhovel žalobe tamojšieho ministerstva spravodlivosti a zhabal hnuteľný a nehnuteľný majetok a finančné prostriedky bývalého prezidenta Viktora Janukovyča. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie súdu na Facebooku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Súd nariadil skonfiškovanie luxusnej Janukovyčovej rezidencie pri Kyjeve i bytu v ukrajinskej metropole, hotelový a reštauračný komplex, 31 miliónov hrivien a 85-tisíc dolárov na bankových účtoch, stopercentné podiely vo dvoch spoločnostiach a 537 cenností v hodnote 18,7 milióna eur, medzi ktorými sú vzácne knihy, ikony, obrazy, starožitný nábytok, vázy, šable, zbrane a dokonca aj delo z 19. storočia.

Proruský Janukovyč ušiel z krajiny v roku 2014, keď sa v Kyjeve vystupňovalo napätie pre krvavé policajné zásahy proti demonštrantom, ktorí vtedajšieho prezidenta vyzývali, aby podpísal asociačnú dohodu s Európskou úniou. Janukovyča, ktorý sa následne objavil v Rusku, v roku 2019 v neprítomnosti odsúdili na 13 rokov väzenia za vlastizradu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Demonštrácia, Prepadnutie majetku, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Protikorupčný súd vyhovel ukrajinskému ministerstvu spravodlivosti, exprezidentovi Janukovyčovi skonfiškoval celý majetok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.