Piatok, 7. august 2020
Slnečno  23,5 °C
Mimoriadne správy

Prominentný britský právnik ubil líšku bejzbalkou, svoj čin zverejnil na sociálnej sieti

 Webnoviny  27. december 2019  48
Prominentný britský právnik ubil líšku bejzbalkou, svoj čin zverejnil na sociálnej sieti

27.12.2019 (Webnoviny.sk) - Prominentný britský právnik Jolyon Maugham, ktorý často vystupuje v médiách ako obhajca zotrvania Veľkej Británie v EÚ, sa vo štvrtok ráno pochválil na Twitteri tým, že na svojej záhradke ubil na smrť bejzbalkou líšku. Následne sa čudoval veľkému počtu - prirodzene predovšetkým negatívnych - reakcií, ktoré jeho post vyvolal, a snažil sa nájsť pre svoj čin odôvodnenie.

Briti ho spoznali inú tvár právnika


"Dnes ráno som už zabil líšku s bejzbalkou. A vy sa máte ako?" znela pôvodná správa, ktorú známy 48-ročný právnik zavesil krátko po ôsmej ráno na Twitter.

Briti ho doteraz poznali najmä ako šikovného právnika, ktorý založil iniciatívu s názvom Projekt Dobré zákony, a v rámci nej sa snažil prostredníctvom podaní na súdy spochybňovať legálnosť plánovaného vystúpenia Británie z únie. Vo štvrtok ho však ľudia spoznali aj ako necitlivého človeka, ktorý nevie, čo je zlé na ubití líšky bejzbalkou.

Líšku "odstránil efektívne"


Líška "sa zachytila do ochrannej siete okolo kurníka, a ja som nevedel, čo iné s ňou mám urobiť", obhajoval sa po prvej vlne kritiky Maugham. "Kurence sú trochu vystrašené, ale inak sa majú fajn," vtipkoval aj naďalej.

Neskôr ešte ako ďalšie odôvodnenie uviedol, že líšky podľa neho "nie sú v tesnej blízkosti človeka veľmi priateľské", a svoju obhajobu uzavrel konštatovaním, že líšku "odstránil efektívne", čím chcel zrejme dokumentovať, že netrpela.Viac k témam: týranie zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk - Prominentný britský právnik ubil líšku bejzbalkou, svoj čin zverejnil na sociálnej sieti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.