Nedeľa, 9. august 2020
Prevažne slnečno  15,2 °C
Mimoriadne správy

Irán odštartoval prvé spoločné námorné cvičenie s Ruskom a Čínou, má posilniť bezpečnosť (video)

 Webnoviny  27. december 2019  58
Irán odštartoval prvé spoločné námorné cvičenie s Ruskom a Čínou, má posilniť bezpečnosť (video)

27.12.2019 (Webnoviny.sk) - Iránska armáda v piatok odštartovala prvé spoločné námorné cvičenie s Ruskom a Čínou. Štvordennú akciu spustili v juhovýchodnom prístavnom meste Čáhbahár pri hranici s Pakistanom. Jej cieľom je posilniť bezpečnosť v tamojších vodách.

Hovorca čínskeho ministerstva obrany vo štvrtok povedal, že cvičenie "prehĺbi spoluprácu medzi týmito troma krajinami v oblasti vojenského námorníctva". Teherán chce zintenzívniť vojenskú spoluprácu s Pekingom a Moskvou v čase, keď Washington uvalil na Irán bezprecedentné ekonomické sankcie.

Iránska televízia vyhlásila, že cvičenie je dôkazom toho, že krajina aj napriek sankciám zo strany USA nie je izolovaná. Vnímajú ho tiež ako reakciu na nedávne cvičenie Spojených štátov a Saudskej Arábie, na ktorom sa podieľala aj Čína.Viac k témam: Čína, Rusko, vojenské cvičenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Irán odštartoval prvé spoločné námorné cvičenie s Ruskom a Čínou, má posilniť bezpečnosť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.