Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Príslušníci americkej armády sa budú musieť povinne očkovať proti koronavírusu, oznámil Pentagon

 Webnoviny  23. august 2021  125
Príslušníci americkej armády sa budú musieť povinne očkovať proti koronavírusu, oznámil Pentagon

23.8.2021 (Webnoviny.sk) - Pentagon sa chystá rozhodnúť o povinnom očkovaní príslušníkov americkej armády. Hovorca Pentagonu John Kirby v pondelok povedal, že predstavitelia ministerstva obrany USA pripravujú vydanie pravidiel, ktoré budú vyžadovať očkovanie, keďže vakcína spoločnosti Pfizer teraz získala úplne schválenie.

Neposkytol však časový plán očkovania ani termín vydania týchto pravidiel.

Americký minister obrany Lloyd Austin už začiatkom tohto mesiaca uviedol, že sa bude „snažiť o prezidentov súhlas s povinným očkovaním najneskôr v polovici septembra alebo hneď", ako Pfizer získa úplné schválenie od amerického Úradu pre kontrolu potravín a liekov (FDA), podľa toho, „čo nastane skôr".

O úplnom schválení vakcíny proti koronavírusu od konzorcia Pfizer/BioNTech rozhodol FDA v pondelok. Núdzové používanie tejto očkovacej látky úrad povolil v decembri minulého roka.

Odvtedy v Spojených štátoch podali viac ako 200 miliónov dávok tejto látky a ďalšie stovky miliónov na celom svete.

Viac k témam: Armáda USA, Koronavírus, povinné očkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Príslušníci americkej armády sa budú musieť povinne očkovať proti koronavírusu, oznámil Pentagon © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.