Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Dánska premiérka Frederiksenová neočakáva ďalší celoštátny lockdown, väčšina ľudí je zaočkovaná

 Webnoviny  23. august 2021  121
Dánska premiérka Frederiksenová neočakáva ďalší celoštátny lockdown, väčšina ľudí je zaočkovaná

23.8.2021 (Webnoviny.sk) - Podľa predsedníčky dánskej vlády Mette Frederiksenovej „všetko nasvedčuje tomu, že žiadny celoštátny lockdown nebude nutný" vzhľadom na vysoký počet ľudí, ktorí sa v krajine dali zaočkovať proti koronavírusu.

„Sme v dobrej pozícii," povedala premiérka a dodala, že skoro 70 percent z takmer 6-miliónovej dánskej populácie je vakcinovaných. Očkovanie je v Dánsku dobrovoľné a je bezplatne k dispozícii pre všetkých ľudí vo veku od 12 rokov.

Skvelá zbraň


Frederiksenová označila vakcínu za „skvelú zbraň" a vyzvala všetkých nevakcinovaných ľudí, aby sa dali zaočkovať, hlavne vakcínami Pfizer a Moderna.

„Teraz smerujeme k epidémii medzi tými, ktorí neboli zaočkovaní," povedal dánsky minister zdravotníctva Magnus Heunicke.

Tretia dávka pre všetkých


Podľa oficiálnych údajov 80 percent hospitalizovaných po nákaze koronavírusom tvoria tí, ktorí neboli zaočkovaní.

Šéf dánskeho rezortu zdravotníctva uviedol, že krajina plánuje všetkým obyvateľom poskytnúť tretiu posilňujúcu dávku očkovacej látky. Avšak, ešte nie je rozhodnuté, kedy tretiu dávku začnú v Dánsku aplikovať.

Viac k témam: lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Dánska premiérka Frederiksenová neočakáva ďalší celoštátny lockdown, väčšina ľudí je zaočkovaná © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.