Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Prípad poľského novinára, ktorý označil Kaczyńského za geja, ide pred súd

 Webnoviny   6. september 2022  64
Prípad poľského novinára, ktorý označil Kaczyńského za geja, ide pred súd

6.9.2022 (Webnoviny.sk) - Vo Varšave sa začína súd v prípade žaloby, ktorú podal líder poľskej vládnej strany na novinára za to, že o ňom verejne hovorí, že je gej. Jarosław Kaczyński požaduje ospravedlnenie a stiahnutie od novinára a YouTubera Jan Pińského, ktorý to uviedol vlani na svojom kanáli.

Ten tvrdil, že skrývaním svojej sexuality je predseda strany Právo a spravodlivosť otvorený vydieraniu. Kaczyński tiež žiada, aby novinár zaplatil istú sumu hospicu.

Klebety o tom, že 73-ročný Kaczyński, ktorý je slobodný, je homosexuál kolujú roky. Prichádzajú najmä v reakcii na jeho a vládny konzervatívny a nepriateľský prístup k LGBTQ komunite a odmietnutie povoliť manželstvá osôb rovnakého pohlavia v Poľsku.

Viac k témam: Homosexualita, Súdny proces, Žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk - Prípad poľského novinára, ktorý označil Kaczyńského za geja, ide pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.