Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Prímorské katalánske mesto Alcanar postihla náhla povodeň, autá unášala voda (video)

 Webnoviny   1. september 2021  88
Prímorské katalánske mesto Alcanar postihla náhla povodeň, autá unášala voda (video)

1.9.2021 (Webnoviny.sk) - Náhla povodeň postihla v stredu prímorské španielske mesto Alcanar na severovýchode krajiny. Povodeň odniesla autá z ulíc k moru. Na záberoch odvysielaných v štátnej televízii TVE voda rýchlo odnášala stoličky, ktoré sa v meste zvyčajne používajú v exteriéroch. Podľa regionálnej katalánskej meteorologickej služby v meste Alcanar od polnoci do druhej popoludní spadlo viac ako 215 litrov zrážok na štvorcový meter.

Varovanie pred silnými dažďami meteorológia vydali pre väčšinu Španielska. Madrid a ďalšie oblasti centrálneho Španielska v noci na stredu zasiahli mierne povodne.

Išlo o dôsledok búrok, počas ktorých podľa španielskej meteorologickej služby vzniklo viac ako deväťtisíc úderov blesku. Ihneď sa neobjavili nijaké správy o zraneniach. Miestne úrady vyzvali ľudí, aby zostali doma a varovali, že ďalší dážď v priebehu dňa by mohol spôsobiť nové záplavy.

Viac k témam: dážď, počasie, povodeň
Zdroj: Webnoviny.sk - Prímorské katalánske mesto Alcanar postihla náhla povodeň, autá unášala voda (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.