Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Prigožin tvrdí, že denné tempo postupu Vagnerovcov je v poriadku. Briti si myslia opak (foto)

 Webnoviny   2. november 2022  39
Prigožin tvrdí, že denné tempo postupu Vagnerovcov je v poriadku. Briti si myslia opak (foto)

2.11.2022 (Webnoviny.sk) - Mecenáš ruskej žoldnierskej organizácie Vagnerovci Jevgenij Prigožin tvrdí, že jeho sily postupujú na ukrajinskom fronte 100 až 200 metrov za deň, pričom vraví, že „v modernej vojne je to normálne“ tempo.

Poukazujú na paradox


Ako však na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter pripomenulo britské ministerstvo obrany, podľa ruskej vojenskej doktríny má ruská armáda podľa plánov denne postupovať o 30 alebo viac kilometrov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vo februári Rusko plánovalo postúpiť za mesiac o tisíc kilometrov. V septembri ukrajinské sily dokázali denne postúpiť o viac než 20 kilometrov,“ poukazujú Briti na paradox, čo sa týka tempa oboch znepriatelených strán.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Spájaný s Vagnerovcami


Ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva zároveň podotklo, že Prigožin počas ostatných dvoch mesiacov prestal predstierať, že „nie je spájaný s Vagnerovcami“.

Vo svojich verejných vyhláseniach sa vyjadruje explicitnejšie. Pravdepodobne sa snaží vylepšiť svoju dôveryhodnosť v napätom systéme ruskej národnej bezpečnosti,“ domnievajú sa Briti.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.