Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,3 °C
Mimoriadne správy

Pri Mariupoli bolo podľa satelitných snímok vykopaných vyše 1500 nových hrobov s tisíckami tiel (foto)

 Webnoviny   7. november 2022  52
Pri Mariupoli bolo podľa satelitných snímok vykopaných vyše 1500 nových hrobov s tisíckami tiel (foto)

7.11.2022 (Webnoviny.sk) - Severozápadne od ukrajinského mesta Mariupoľ bolo vykopaných viac ako 1500 nových hrobov, ktoré podľa ukrajinských predstaviteľov a svedkov obsahujú tisíce tiel. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Nedávne satelitné snímky spoločnosti Maxar ukazujú, že tri masové pohrebiská pri Mariupoli, ktoré sa nachádzajú v obciach Staryj Krym, Manhuš and Vynohradne, sa od jari neustále rozširujú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Analýza snímok zo Starého Krymu potvrdila, že od posledného skúmania snímok v júni bolo na mieste vykopaných 1500 nových hrobov. Odhaduje sa, že od začiatku vojny bolo v tejto lokalite vykopaných viac ako 4600 hrobov.

Svedkovia v Mariupoli médiám povedali, že videli, ako ruské sily v ostatných mesiacoch vyťahujú telá z trosiek zničených budov v meste a odvážajú ich na pohrebiská.

Ukrajinskí predstavitelia sa domnievajú, že v bojoch v Mariupoli zahynulo najmenej 25-tisíc ľudí a päť až sedemtisíc z nich zomrelo pod troskami po bombardovaní ich domovov. Mariupoľ mal pred vojnou populáciu takmer 500-tisíc obyvateľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, Masové hroby, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri Mariupoli bolo podľa satelitných snímok vykopaných vyše 1500 nových hrobov s tisíckami tiel (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.