Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová chce s pápežom Františkom diskutovať o výzvach, ktorým čelíme

 Webnoviny  10. december 2022  134  
Prezidentka Čaputová chce s pápežom Františkom diskutovať o výzvach, ktorým čelíme

10.12.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová chce s pápežom diskutovať o výzvach, ktorým čelíme a priblížiť mu spoločenskú atmosféru na Slovensku.

„Rozhovory s pápežom Františkom sú vždy veľmi autentické, obohacujúce a inšpiratívne. Rada by som sa so Svätým Otcom rozprávala o tom, akým spôsobom sa vysporiadať s aktuálnymi výzvami a o tom, ako viesť spoločnosť k väčšej súdržnosti. Zaujíma ma, ako o tom uvažuje on sám,” povedala slovenská hlava štátu.

V delegácii aj rôzne osobnosti


Na oficiálnu návštevu Vatikánu odcestovala Zuzana Čaputová v sobotu 10. decembra. Súčasťou delegácie sú aj osobnosti z rôznych oblastí spoločenského života. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Prezidentku sprevádzajú vikár provinciála Saleziánov Peter Jacko, koordinátorka centra pomoci utečencom z Ukrajiny Camp Žilina Martina Ďurčová, ale aj obeť nenávistného útoku na LGBTI+ komunitu Radoslava Trokšiarová či lekárka-paliatologička z Národného onkologického ústavu Kristína Križanová.

Prijatia u Svätého otca sa zúčastnia aj František Mikloško či držiteľka ocenenia Učiteľka Slovenska 2021 Alexandra Hučeková.

Rozdelený svet je oslabený


Ako sa vyjadrila Zuzana Čaputová, rozdelená spoločnosť je spoločnosťou oslabenou, a rovnako i rozdelený svet je oslabený.

„So Svätým Otcom chcem diskutovať aj o tom, akým spôsobom nasmerovať pozornosť a energiu do tej časti spoločnosti, ktorá ma záujem zohrať kľúčovú rolu pri udržaní jednoty a ľudskosti. Pretože na to, aby zlo zvíťazilo stačí iba to, aby rozhádalo dobro. Myslím, že máme nevyužitý potenciál komunikácie a spolupráce medzi ľuďmi, ktorí zdieľajú spoločné hodnoty,“ uviedla.

Počas svojej cesty do Vatikánu bude Zuzana Čaputová rokovať aj s vatikánskym sekretárom pre vzťahy so štátmi Paulom Gallagherom. V popoludňajších hodinách sa stretne aj s krajanmi, ktorí pôsobia vo Svätej stolici v rámci Pápežského slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda.

Viac k témam: Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová chce s pápežom Františkom diskutovať o výzvach, ktorým čelíme © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.