Streda, 29. január 2020
Jasno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Prezident Zeman vymenoval nového ministra kultúry a poprial mu, aby po sebe zanechal stopu

 Webnoviny  27. august 2019  27
Prezident Zeman vymenoval nového ministra kultúry a poprial mu, aby po sebe zanechal stopu

27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman vymenoval v utorok na Pražskom hrade Lubomíra Zaorálka (ČSSD) za ministra kultúry. Vo funkcii nahradí Antona Staňka, ktorý ku koncu júla na čele rezortu skončil.

Zeman pripomenul, že nový minister kultúry by sa mal venovať pamiatkam a ich záchrane. "Prajem vám, aby ste išiel úzkou cestou a niečo po vás zostalo," predniesol vo svojom krátkom prejave Zeman.

Spor o ministra kultúry začal v máji po tom, čo podal demisiu minister Staněk. ČSSD vtedy navrhla nového kandidáta Michala Šmardu, ktorého ale Zeman odmietol menovať. Následne sa proti jeho osobe postavil aj premiér Andrej Babiš.

Šmarda tak svoju nomináciu nakoniec stiahol a sociálni demokrati hľadali nové meno. Voľba padla práve na poslanca a bývalého ministra zahraničia Zaorálka, informuje portál Novinky.cz.

Viac k témam: ČSSD Česká strana sociálně demokratická, minister kultúry ČR
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zeman vymenoval nového ministra kultúry a poprial mu, aby po sebe zanechal stopu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.