Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  23 °C
Mimoriadne správy

Prezident Zelenskyj vymenoval nového veliteľa ukrajinskej armády, stal sa ním Oleksandr Syrskyj (video)

 Webnoviny   8. február 2024  181  
Prezident Zelenskyj vymenoval nového veliteľa ukrajinskej armády, stal sa ním Oleksandr Syrskyj (video)

8.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo štvrtok stretol s tamojším najvyšším predstaviteľom armády Valerijom Zalužným a oznámil mu, že nadišiel čas, aby ukrajinské ozbrojené sily viedol niekto iný.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zelenskyj v príspevku na platforme X uviedol, že Zalužnému poďakoval za jeho dva roky služby vo funkcii hlavného veliteľa ukrajinskej armády. Ukrajinský líder zároveň poznamenal, že do funkcie nového veliteľa ukrajinskej armády vymenoval doterajšieho veliteľa ukrajinských pozemných síl Oleksandra Syrského.

 „Čas na takúto obnovu je teraz,“ vyhlásil Zelenskyj. Spomenutý 58-ročný Syrskyj sa od roku 2013 podieľa na úsilí ukrajinskej armády o prijatie noriem Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Zalužnyj na Telegrame uviedol, že akceptuje, že „každý sa musí zmeniť a prispôsobiť sa novej realite“ a súhlasil s tým, že v čase vojny je „potreba zmeniť prístupy a stratégiu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Prezident Zelenskyj vymenoval nového veliteľa ukrajinskej armády, stal sa ním Oleksandr Syrskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.