Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Prezident Zelenskyj sa stretol s estónskou premiérkou Kallasovou v Žytomyrskej oblasti

 Webnoviny  24. apríl 2023  71  
Prezident Zelenskyj sa stretol s estónskou premiérkou Kallasovou v Žytomyrskej oblasti

24.4.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v pondelok stretol s estónskou premiérkou Kajou Kallasovou v ukrajinskej Žytomyrskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ak by každý líder a každý štát boli rovnako zásadoví pri ochrane našej spoločnej slobody na kontinente, ruská agresia by už bola bezpochyby porazená," povedal Zelenskyj Kallasovej, čím ocenil podporu Ukrajiny zo strany Estónska od začiatku ruskej invázie. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ukrajinský prezident a estónska premiérka sa stretli v Žytomyrskej oblasti preto, že Estónsko tam začalo ako prvý spojenec Ukrajiny priamo pomáhať pri rekonštrukcii infraštruktúry, uviedol úrad ukrajinského prezidenta. Podľa Zelenského tento krok sa môže stať „príkladom" pre ostatných spojencov.

Viac k témam: Estónsko, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Prezident Zelenskyj sa stretol s estónskou premiérkou Kallasovou v Žytomyrskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.