Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Prezident Zelenskyj označil Macrona za skutočného priateľa Ukrajiny

 Webnoviny  25. apríl 2022  128
Prezident Zelenskyj označil Macrona za skutočného priateľa Ukrajiny

25.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zagratuloval Emmanuelovi Macronovi k víťazstvu v prezidentských voľbách a k porážke jeho krajne pravicovej vyzývateľky Marine Le Penovej, o ktorej sa predpokladá, že má úzke vzťahy s Ruskom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktZobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj v nedeľu označil Macrona za „skutočného priateľa Ukrajiny" a vyjadril ocenenie podpore zo strany francúzskej hlavy štátu. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter po francúzsky napísal: „Som presvedčený, že budeme spoločne napredovať k novým spoločným víťazstvám. Smerom k silnej a zjednotenej Európe!"

Macron sa snaží o diplomatické riešenie ruskej vojny na Ukrajine. Francúzsko však zároveň Ukrajine poslalo významné zbrane a Macron plánuje ďalšie dodávky. V televíznej debate pred nedeľňajším druhým kolom volieb Macron zaútočil na Le Penovej minulé vzťahy s Ruskom, osobitne na to, že jej strana dostala v roku 2014 úver od rusko-českej banky.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Prezidentské voľby vo Francúzsku, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zelenskyj označil Macrona za skutočného priateľa Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.