Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Prezident Zelenskyj odvolal veľvyslancov v Česku, Maďarsku a ďalších krajinách a nahradí ich novými

 Webnoviny  10. júl 2022  134  
Prezident Zelenskyj odvolal veľvyslancov v Česku, Maďarsku a ďalších krajinách a nahradí ich novými

10.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal niekoľkých veľvyslancov vrátane priamočiareho veľvyslanca v Nemecku Andrija Melnyka. Zelenskyj v sobotu oznámil odvolanie veľvyslancov v Nemecku, Indii, Českej republike, Nórsku a Maďarsku a uviedol, že na ich doterajšie pozície sa pripravujú noví kandidáti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Táto rotácia je normálnou súčasťou diplomatickej praxe," uviedol prezident vo vyhlásení. Hneď však nebolo jasné, či odvolaným veľvyslancom určí nové posty. Informuje o tom portál news.sky.com.

Osobitne citlivé sú vzťahy Kyjeva s Nemeckom. Ukrajinský veľvyslanec Andrij Melnyk, ktorý je v Berlíne od konca roku 2014, sa pravidelne zapájal do mediálnej výmeny názorov a politikov a intelektuálov odmietajúcich vyzbrojovanie Ukrajiny označoval za stúpencov ustupovania Rusku.

Viac k témam: Diplomati, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zelenskyj odvolal veľvyslancov v Česku, Maďarsku a ďalších krajinách a nahradí ich novými © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.