Štvrtok, 11. august 2022
Prevažne slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Prezident Zelenskyj má pozitívne správy zo Zaporižžskej oblasti, je odhodlaný zmariť plány okupantov

 Webnoviny  10. jún 2022  41
Prezident Zelenskyj má pozitívne správy zo Zaporižžskej oblasti, je odhodlaný zmariť plány okupantov

10.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že jeho sily zaznamenali zisky v boji v Zaporižžskej oblasti na juhovýchode krajiny a tiež ďalej na sever, v okolí mesta Charkov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Máme nejaké pozitívne správy zo Zaporižžskej oblasti, kde je možné zmariť plány okupantov,“ skonštatoval Zelenskyj a dodal, že postupne napredujú v Charkovskej oblasti a držia obranu na Mykolajivskej osi.

Ukrajinské jednotky sa podľa Zelenského opäť dostali pod neustály útok v Sjevjerodonecku, kde sa situácia vyvíja do dosiaľ najzložitejšej bitky vojny. „Sjevjerodoneck, Lysyčansk a ďalšie mestá v Donbase, ktoré okupanti teraz považujú za prvoradé ciele, stále stoja,“ dodal, prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zelenskyj má pozitívne správy zo Zaporižžskej oblasti, je odhodlaný zmariť plány okupantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.