Štvrtok, 18. júl 2024
Väčšinou jasno  22,4 °C
Mimoriadne správy

Prezident Zelenskyj chce z Krymu vytvoriť druhé Silicon Valley

 Webnoviny  21. júl 2023  169  
Prezident Zelenskyj chce z Krymu vytvoriť druhé Silicon Valley

21.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má nápad vytvoriť na polostrove Krym centrum špičkových technológií a inovácií podobné ako Silicon Valley v Spojených štátoch. Ako referuje web epravda.com.ua, ukrajinský minister digitálnej transformácie Mychajlo Fedorov o tom povedal v rozhovore pre portál Vector.

Pomôže to infraštruktúre


„Prezident má nápad postaviť na Kryme projekt podobný Silicon Valley - so supertechnologickou univerzitou, firmami, ktoré tam pracujú po celý rok, a tak ďalej,“ poznamenal Fedorov a doplnil, že sám by bol veľmi rád, keby sa celá Ukrajina stala takýmto Silicon Valley.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Podobné centrá sa objavia, ak správne vytvoríme politiku a tiež keď vyhráme, vyriešime bezpečnostné problémy a infraštruktúrne sa budeme rozvíjať,“ zhrnul Fedorov.

Silicon Valley


Silicon Valley je popredné svetové centrum high-tech spoločností, ktoré sa nachádza na západe Kalifornie. Akýmsi intelektuálnym „ústredím“ Silicon Valley sa stala Stanfordská univerzita, ktorá vo svojich radoch každoročne privíta okolo sedemtisíc študentov a osemtisíc postgraduálnych študentov.

V Silicon Valley majú hlavné sídlo také popredné technologické spoločnosti ako Adobe, AMD, Apple, Cisco, Facebook, Google, Hewlett-Packard, Intel, Nvidia, Oracle, Yahoo! či Xerox.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: Apple, Google, rusko-ukrajinský konflikt, Silicon Valley, ukrajinský minister digitálnej transformácie, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Prezident Zelenskyj chce z Krymu vytvoriť druhé Silicon Valley © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.