Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Prezident Putin je veľmi zdravý, klebety o jeho stave podľa šéfa CIA nie sú pravdivé

 Webnoviny  21. júl 2022  59
Prezident Putin je veľmi zdravý, klebety o jeho stave podľa šéfa CIA nie sú pravdivé

21.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin je, napriek „množstvu klebiet" o jeho zdraví, „celkovo veľmi zdravý", myslí si vysoký predstaviteľ amerických spravodajských služieb. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Koluje množstvo klebiet o zdraví prezidenta Putina, no pokiaľ vieme, je celkovo veľmi zdravý," reagoval na otázku o Putinovom zdraví a stabilite riaditeľ CIA Bill Burns. Poznamenal pritom, že jeho verejné vyjadrenie nepredstavuje „formálny posudok spravodajskej služby".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Putin sa nedávno na fotografiách objavil s akoby opuchnutou tvárou, čo viedlo k špekuláciám, či nepodstupuje liečbu nejakého ochorenia. Kremeľ pritom už skôr poprel, že by mal prezident zdravotné problémy. Americkí politici a bývalí diplomati začali o Putinovej stabilite a zdravotnom stave otvorene pochybovať po tom, ako Rusko vo februári zaútočilo na Ukrajinu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Putin je veľmi zdravý, klebety o jeho stave podľa šéfa CIA nie sú pravdivé © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.