Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Prezident Biden pošle Ukrajine systém, ktorým chránia aj vzdušný priestor v okolí Bieleho domu a Kapitolu

 Webnoviny  27. jún 2022  40
Prezident Biden pošle Ukrajine systém, ktorým chránia aj vzdušný priestor v okolí Bieleho domu a Kapitolu

27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden sa chystá oznámiť, že USA poskytnú Ukrajine systém moderných rakiet zem-vzduch. Uviedol to americký predstaviteľ oboznámený s problematikou, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUSA podľa jeho slov kupujú nórsky systém protileteckej obrany NASAMS, ktorý poskytuje ochranu pred raketami stredného a dlhého doletu. Rovnaký systém používajú USA na ochranu citlivého vzdušného priestoru v okolí Bieleho domu a Kapitolu vo Washingtone.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ďalšia americká pomoc Ukrajine bude zahŕňať dodatočnú muníciu pre delostrelectvo a radary odhaľujúce polohu nepriateľského delostrelectva. Cieľom je podporiť Ukrajinu v období, v ktorom čelí ruskej ofenzíve v Donbase.

Viac k témam: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Systém protileteckej obrany NASAMS
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Biden pošle Ukrajine systém, ktorým chránia aj vzdušný priestor v okolí Bieleho domu a Kapitolu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.