Nedeľa, 26. máj 2019
Slabý dážď  12,6 °C
Mimoriadne správy

Premiérka Mayová varuje, že jej odvolanie nezjednoduší vyjednávanie o brexite

 Webnoviny  18. november 2018  101
Premiérka Mayová varuje, že jej odvolanie nezjednoduší vyjednávanie o brexite

LONDÝN 18. novembra (WebNoviny.sk) - Britská premiérka Theresa Mayová varovala svojich oponentov, že zmena vo vedení krajiny nezjednoduší vyjednávanie o brexite.

Zatiaľ čo sa rebeli z jej Konzervatívnej strany snažia získať podporu pre hlasovanie o nedôvere, Mayová trvá na tom, že sa nevzdá. "Zmena vo vedení už v tejto chvíli nezjednoduší vyjednávanie a nezmení počty v parlamente," povedala v rozhovore pre Sky News. Zároveň tiež dodala, že nasledujúcich sedem dní bude kritických pre úspech rokovaní.

Politická kríza vo Veľkej Británii


Tohtotýždňové oznámenie, že vyjednávači Európskej únie a Veľkej Británie dosiahli návrh dohody o brexite, spustilo v Británii politickú krízu.

Dohodu kritizuje opozícia aj viacerí Mayovej stranícki kolegovia, rezignovali dvaja ministri a viac ako 20 zákonodarcov vyzvalo na hlasovanie o nedôvere.

Premiérka sa však tým nenecháva rozrušiť. "Nerozptyľuje ma to. Politika je tvrdá a ja som v nej už dlho," vyjadrila sa.

Vyjadrenie Raaba pre Sunday Times


Dominic Raab, ktorý vo štvrtok rezignoval na post ministra pre brexit, sa pre Sunday Times vyjadril, že chýba "politická vôľa a odhodlanie".

Ak podľa neho nedokážu dosiahnuť rozumnú dohodu, mali by byť úprimní a nenechať sa podplatiť ani vydierať alebo zastrašovať a mali by jednoducho odísť od rokovacieho stola.

Predseda Európskej rady Donald Tusk zvolal na 25. novembra summit lídrov s cieľom schváliť návrh dohody o brexite.

Viac k témam: brexit, Dominic Raab, Európska únia, Theresa Mayová, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiérka Mayová varuje, že jej odvolanie nezjednoduší vyjednávanie o brexite © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.