Sobota, 5. december 2020
Malá oblačnosť  6,9 °C
Mimoriadne správy

Pred návštevou Španielska vystríha ďalšia krajina, Nemecko neodporúča rovno tri regióny

 Webnoviny  28. júl 2020  113
Pred návštevou Španielska vystríha ďalšia krajina, Nemecko neodporúča rovno tri regióny

28.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecké úrady odporúčajú turistom nenavštevovať Katalánsko a ďalšie dva španielske regióny. Dôvodom je nárast šírenia nového koronavírusu v oblastiach.

Upozornenie, ktoré v utorok zverejnilo nemecké ministerstvo zahraničných vecí, varuje pred "turistickým cestovaním", ktoré nie je podstatné, do Katalánska, jeho západného suseda Aragónska a regióna Navarra na severe Španielska. Ako dôvod uvádza rastúce počty infikovaných a "miestne uzávierky".

Nemecké odporúčanie nadväzuje na víkendové kroky viacerých európskych krajín, keď napríklad Veľká Británia nariadila pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska 14-dňovú karanténu, Nórsko desaťdňovú pre každého, kto prichádza z Pyrenejského polostrova, a Francúzsko vyzvalo svojich obyvateľov, aby nenavštevovali Katalánsko.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Pred návštevou Španielska vystríha ďalšia krajina, Nemecko neodporúča rovno tri regióny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.