Nedeľa, 29. november 2020
Oblačno  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Madrid nariadil povinné rúška a nočným podnikom obmedzil prevádzku, môžu za to prípady Covid-19

 Webnoviny  28. júl 2020  107
Madrid nariadil povinné rúška a nočným podnikom obmedzil prevádzku, môžu za to prípady Covid-19

28.7.2020 (Webnoviny.sk) - Regionálna vláda v Madride nariadila povinne nosiť ochranné rúška na všetkých verejných miestach v snahe zabrániť ďalšiemu šíreniu nového koronavírusu. Predstaviteľka vlády Isabel Díaz Ayuso v utorok povedala, že na súkromných stretnutiach sa môže zúčastniť maximálne desať ľudí.

Nočné podniky musia zatvoriť dvere o 01:00, čo je oveľa skôr ako počas bežnej letnej sezóny v Španielsku. Zákazníci takisto musia pri vstupe poskytnúť identifikačné údaje.

Politička vyhlásila, že informačná kampaň sa zameria na mladých ľudí, ktorých považujú vo veľkej miere za hlavných šíriteľov vírusu. Madrid je spoločne s Katalánskom najhoršie postihnutým regiónom Španielska.

Doteraz tam zaevidovali viac ako 74-tisíc infikovaných, pričom za uplynulé dva týždne pribudlo takmer 1900 nových prípadov nákazy.

Viac o téme: Koronavírus v ŠpanielskuViac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, letná dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk - Madrid nariadil povinné rúška a nočným podnikom obmedzil prevádzku, môžu za to prípady Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.