Piatok, 4. december 2020
Zamračené  -0,3 °C
Mimoriadne správy

Pred kubánskym veľvyslanectvom vo Washingtone sa strieľalo, muž mal pri sebe útočnú pušku

 Webnoviny  30. apríl 2020  98
Pred kubánskym veľvyslanectvom vo Washingtone sa strieľalo, muž mal pri sebe útočnú pušku

30.4.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia zatkla osobu, ktorá strieľala pred kubánskym veľvyslanectvom vo Washingtone. Prípad sa stal vo štvrtok o 02:00 tamojšieho času na severozápade mesta. Na miesto poslali policajtov po tom, ako ľudia nahlásili, že počuli streľbu.

Policajti našli podozrivého, ktorý mal pri sebe útočnú pušku a odviezli ho do väzby. Vyšetrovatelia veria, že cieľom strelca bolo veľvyslanectvo. Detaily o potenciálnom motíve však neprezradili.

Rovnako nezverejnili ani bližšie informácie o zadržanom, ktorý čelí obvineniu z držby neregistrovanej zbrane a munície či útoku s pokusom o zabitie. Zatiaľ nehlásia žiadne zranenia.

Kubánsky minister zahraničných vecí uviedol, že zamestnanci veľvyslanectva sú "v bezpečí a chránení", no streľba si vyžiadala materiálne škody na budove.

Inštitúcia na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zverejnila fotografie, na ktorých je možné vidieť veľké diery pri vchodových dverách či na stĺpoch.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Pred kubánskym veľvyslanectvom vo Washingtone sa strieľalo, muž mal pri sebe útočnú pušku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.