Pondelok, 1. jún 2020
Slnečno  16,3 °C
Mimoriadne správy

Po parku budú rozhadzovať slepačí hnoj, opatrením chcú zabrániť ľuďom zhromažďovať sa

 Webnoviny  30. apríl 2020  39
Po parku budú rozhadzovať slepačí hnoj, opatrením chcú zabrániť ľuďom zhromažďovať sa

30.4.2020 (Webnoviny.sk) - Vo švédskom meste Lund sa rozhodli zabrániť združovaniu veľkého množstva ľudí v tamojšom centrálnom parku svojským spôsobom. Rozptýlia v ňom slepačí hnoj. Opatrenie má zabrániť ľuďom oslavovať tam takzvanú Valpurginu noc, ktorú si vo Švédsku v poslednú aprílovú noc okrem iného pripomínajú aj zapaľovaním vatier.

Do mesta na juhu Švédska obyčajne prichádzajú na Valpurginu noc desaťtisíce ľudí. Tento rok však v krajine zúri nový koronavírus a miestni predstavitelia chcú zabrániť ďalšiemu šíreniu.

"Lund by sa mohol v poslednú aprílovú noc stať epicentrom šírenia koronavírusu," vyjadril sa pre noviny Sydsvenskan predseda miestneho výboru pre životné prostredie Gustav Lundblad.

Viac o téme Koronavírus


Ako vysvetlil, rozptýlenie hnoja po parku má viac účelov. "Budeme mať možnosť pohnojiť trávniky a zároveň to bude smrdieť, a tak nemusí byť príjemné tam sedieť a popíjať pivo," uviedol.

Vo Švédsku nie je pre koronavírus povinné obmedzenie pohybu. Mnohí ľudia však dobrovoľne udržiavajú sociálny odstup.

Viac k témam: hnojivo, Koronavírus, park
Zdroj: Webnoviny.sk - Po parku budú rozhadzovať slepačí hnoj, opatrením chcú zabrániť ľuďom zhromažďovať sa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.