Štvrtok, 21. január 2021
Oblačno  2,5 °C
Mimoriadne správy

Pre výbuch v Bejrúte obvinili štyroch popredných politikov, nedbanlivosť mala viesť k nešťastiu

 Webnoviny  10. december 2020  52
Pre výbuch v Bejrúte obvinili štyroch popredných politikov, nedbanlivosť mala viesť k nešťastiu

10.12.2020 (Webnoviny.sk) - Libanonský prokurátor, ktorý vyšetroval mohutný výbuch v bejrútskom prístave, v spomenutej záležitosti podal žalobu na tamojšieho dočasného premiéra a troch ministrov. Informovala o tom libanonská oficiálna tlačová agentúra.

Obvinený expredseda vlády


Fadi Sawwan vo štvrtok obvinil Hassana Diaba, ktorý pôsobil vo funkcii predsedu vlády od 21. januára a odstúpil 10. augusta, niekoľko dní po explózii v Bejrúte.

Medzi obvinenými sú aj bývalý minister financií Ali Hassan Khalil a niekdajší šéfovia rezortu verejných prác Ghazi Zeiter a Youssef Fenianos. Všetci štyria čelia obvineniu z nedbanlivosti, ktorá viedla k nešťastiu v libanonskej metropole.

Škody až za 15 miliárd dolárov


Presne 4. augusta otriasla Bejrútom mohutná explózia, keď vybuchlo 2750 ton dusičnanu amónneho. Výbuch spôsobený pravdepodobne neďalekým požiarom pocítili v niekoľkých častiach mesta a v okruhu niekoľkých kilometrov spôsobil rozsiahle škody.

Tie vyčíslili na 10 až 15 miliárd dolárov. Niekoľko stoviek tisíc ľudí prišlo v priebehu niekoľkých sekúnd o strechu nad hlavou. Výbuch pocítili až na Cypre vzdialenom 150 kilometrov.

Viac k témam: Výbuch v Bejrúte
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre výbuch v Bejrúte obvinili štyroch popredných politikov, nedbanlivosť mala viesť k nešťastiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.