Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Pre vojnu na Ukrajine hrozí miliónom ľudí hladomor, varuje Baerbocková

 Webnoviny  14. máj 2022  87
Pre vojnu na Ukrajine hrozí miliónom ľudí hladomor, varuje Baerbocková

14.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková varovala, že desiatkam miliónom ľudí hrozí hlad pre vojnu na Ukrajine. Krajina je totiž významným exportérom kuchynského oleja, kukurice a pšenice.

Tento vývoz však v súčasnosti zastavila ruská invázia. Baerbocková na samite organizácie G7 povedala, že hlad v najbližších mesiacoch hrozí až 50 miliónom ľudí, hlavne v krajinách Afriky a Blízkeho východu. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Šéfka kanadskej diplomacie Melanie Jolyová uviedla, že je pripravená poslať lode do európskych prístavov, aby dopravovali obilie, ak sa ukrajinské zásoby tejto komodity uvoľnia.

Musíme zabezpečiť, že tieto obilniny sa budú posielať do sveta," povedala novinárom. „Inak miliónom ľudí bude hroziť hladomor," dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Hladomor, rusko-ukrajinský konflikt, Varovanie, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre vojnu na Ukrajine hrozí miliónom ľudí hladomor, varuje Baerbocková © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.